Podstawowe informacje i zasady dot. lekcji online

Zasady i informacje dot. lekcji online w liceum Edukacja

Zajęcia w systemie hybrydowym trwają, dlatego przypominamy podstawowe informacje i zasady dot. uczestniczenia w lekcjach online w naszym liceum 🌐

Jak dołączyć do lekcji?
1. Logujemy się do systemu Librus Synergia (jak zwykle) i przechodzimy do terminarza.
2. Odszukujemy nadchodzące zajęcia i klikamy „Dołącz”, następnie potwierdzamy przejście do Google Meet.
Ważne: przy wielu lekcjach online będzie dostępny również opis z cennymi informacjami, prosimy o zapoznanie się z nim.
3. Sprawdzamy, czy jesteśmy zalogowani na konto Google udostępnione przez szkołę – na komputerze ta informacja jest wyświetlana w prawym górnym rogu.
4. Sprawdzamy swoją kamerę oraz mikrofon i dołączamy do lekcji. W tym widoku możemy również „zamazać” tło na obrazie z kamery.

Kroki 2-4 powtarzamy w celu dołączenia do każdej kolejnej lekcji w terminarzu.

W przypadku problemów z kontem Google, hasłem, dołączaniem i uczestnictwem w lekcji zachęcamy do kontaktu mailowego, telefonicznego, na Facebooku (Messenger) lub na czacie na żywo.

Podczas lekcji prosimy o:
🎤 mówienie pojedynczo i nienadużywanie mikrofonu
🗣️ wykonywanie poleceń nauczyciela
📷 używanie kamery internetowej
📧 sprawdzanie maila szkolnego (Gmail) – mogą tam być wysyłane cenne informacje dotyczące lekcji, zwłaszcza w trakcie problemów z działaniem Librusa
🤝 wzajemną pomoc

Zasady i informacje dot. lekcji online w liceum Edukacja