Dlaczego my? - Liceum "Edukacja" Wrocław

Dlaczego my?

Dlaczego liceum Edukacja

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę

• Jesteśmy szkołą otwartą na świat i inne kultury – obcokrajowcy są mile widziani. Języki obce są na wysokim poziomie. Do wyboru: język angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, hiszpański i łaciński.
  • W naszym Liceum wypracowaliśmy wyjątkowe metody wychowawcze. Traktujemy po partnersku naszych uczniów. Rozwijamy ich zdolności i umiejętności.
  • Zachęcamy młodzież do poszukiwania własnej drogi rozwoju. Wydobywamy z każdego ucznia to co jest w nim najlepsze. Pomagamy pokonywać trudności.
  • Uczymy młodzież nawyków życia blisko z kulturą. Szkoła organizuje często wyjścia do kin, teatrów, muzeów
  • Kameralne klasy – maksymalnie do 18 osób, gwarantują dobry kontakt z nauczycielami. W naszej szkole pedagodzy dobrze znają młodzież, nikt nie jest anonimowy.
  • Zajęcia dodatkowe: zajęcia sportowe, żagle, zajęcia teatralne, taneczne, filmowe, ceramiczne, pantomima, arteterapia, savoir-vivre, etyka, kulturoznawstwo.
  • Nasi nauczyciele kierują się zawsze życzliwością w stosunku do młodzieży. Pracujemy tak, aby większość z naszych uczniów mogła ukończyć wymarzone kierunki studiów i podjąć pracę na całym świecie lub założyć własną działalność gospodarczą.
  • Bardzo dobra współpraca z rodzicami, szybki i bezproblemowy kontakt z dyrekcją oraz możliwość łatwego umówienia spotkania.
  • Posiadamy własną, dobrze wyposażoną salę, na której odbywają się zajęcia wychowania fizycznego.
  • Na terenie szkoły bufet, w którym można zjeść zdrowe drugie śniadanie i obiad.

Nasze atuty

• W naszej szkole panuje przyjazna, życzliwa atmosfera,
  • Relacje nauczyciel-uczeń oparte są na wzajemnym zaufaniu i szacunku,
  • Bardzo dobra współpraca z rodzicami,
  • Każdy członek społeczności szkolnej ma jasno określone prawa i obowiązki,
  • Zajęcia odbywają się w dobrze wyposażonych salach dydaktycznych i pracowniach komputerowych,
  • Nauczyciele zawsze służą pomocą i pomagają przezwyciężać trudności.

Dalej nie jesteś przekonany? „Edukacja” oferuje:

• Doświadczona kadra dydaktyczna.
  • Lokalizacja – w centrum miasta. Dogodny dojazd samochodem i środkami komunikacji miejskiej (tramwaj numer 3 i 5 oraz autobus 114).
  • Do dyspozycji uczniów i rodziców udostępniliśmy duży parking na ponad 100 samochodów.
  • Nowoczesna baza dydaktyczna.
  • Wszystkie budynki są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
  • Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego mogą kontynuować naukę w Wyższej Szkole Zarządzania „Edukacja”.
  • Założyciel Liceum Ogólnokształcącego „Edukacja” – Ośrodek Kształcenia i Doskonalenia Zawodowego „Edukacja” Sp. z o.o. jest laureatem nagrody „Polski Sukces” oraz „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Stały rozwój firmy oraz dbałość o najwyższą jakość oferowanych przez nas usług stały się podstawą do wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą ISO9001:2000.