Rekrutacja

Do prywatnego Liceum Edukacja można zapisać się przez cały rok. Sprawdź zasady i wymagania dotyczące zapisów do szkoły.

Nabór do Liceum "Edukacja" we Wrocławiu

Rekrutacja do wszystkich klas Liceum Ogólnokształcącego „Edukacja” we Wrocławiu jest otwarta przez cały rok, również w okresie wakacyjnym.

Absolwenci szkół podstawowych mogą ubiegać się o przyjęcie poprzez wypełnienie formularza rekrutacyjnego online. Następnie wniosek analizowany jest przez dyrektora szkoły, a czas na jego rozpatrzenie wynosi zazwyczaj 1-3 dni robocze. Po pozytywnej ocenie wniosku, kontaktujemy się z kandydatem i prosimy o dostarczenie wszystkich wymaganych dokumentów. Po ich złożeniu i dopełnieniu formalności, zostanie podpisana umowa o kształcenie.

W roku szkolnym 2024/2025 dostępne będą klasy o następujących profilach:

• Medyczny z językiem angielskim
  • Matematyczno-informatyczny z językiem angielskim
  • Humanistyczno-artystyczny z językiem angielskim
  • Kulturowo-językowy z językiem angielskim

Więcej informacji na temat oferty edukacyjnej liceum znajdziesz w zakładce „Oferta”. Aktualne informacje dotyczące wysokości czesnego i opłat administracyjnych można znaleźć na stronie „Opłaty”.

Dołącz do nas:

Masz pytania?

Zostaw swoje dane poniżej – skontaktujemy się z Tobą:

Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA (Prywatność, Warunki)

Warunki przyjęcia do szkoły

W szkole obowiązują autorski system rekrutacji oraz określone progi rekrutacyjne. Ze względu na duże zainteresowanie o przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń.

Etapy rekrutacji:

1. Wypełnienie podania rekrutacyjnego.
    2. Rozpatrzenie wniosku przez dyrektora szkoły. W przypadku niespełnienia wymagań rekrutacyjnych, konieczne jest uzyskanie pozytywnej decyzji dyrektora.
    3. Dostarczenie dokumentów:
      • Oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
      • Oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ośmioklasisty,
      • Dwa aktualne zdjęcia,
      • Kartę zdrowia,
      • Opinię z poradni pedagogiczno-psychologicznej (jeśli jest wymagana).
    4. Podpisanie umowy. Proces rekrutacyjny zostaje zakończony podpisaniem umowy o kształcenie.

Progi rekrutacyjne:

W celu przyjęcia ucznia na nadchodzący rok szkolny 2024/25 wymagane jest:

1. Zachowanie: Ocena za pierwszy semestr lub na koniec roku musi wynosić co najmniej „dobre”.
    2. Średnia ocen: Średnia ocen za pierwszy semestr lub na koniec roku powinna być równa lub wyższa niż 4,0.
    3. Test z języka polskiego: Obcokrajowcy zobowiązani są do przystąpienia do testu z języka polskiego.

Osoby, które nie spełniają wymagań rekrutacyjnych, nadal mogą ubiegać się o przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącego „Edukacja”. Takie podania będą rozpatrywane indywidualnie przez dyrektora placówki.