Rekrutacja

Do prywatnego Liceum Edukacja można zapisać się przez cały rok. Sprawdź zasady i wymagania dotyczące zapisów do szkoły.

Nabór do Liceum „Edukacja” we Wrocławiu i Kłodzku

Rekrutacja do wszystkich klas Liceum Ogólnokształcącego Edukacja we Wrocławiu oraz w Kłodzku trwa przez cały rok – także w wakacje. Absolwenci ośmioklasowej szkoły podstawowej są przyjmowani na podstawie podania dostarczonego na adres e-mail sekretariat@liceum-edukacja.pl lub do siedziby szkoły. Gotowy dokument podania można uzyskać wypełniając  formularz rekrutacji online. Po dostarczeniu wszystkich dokumentów i dopełnieniu formalności zostanie podpisana umowa o kształcenie.

W roku szkolnym 2022/2023 uruchomione zostaną klasy o profilu:

• medycznym (nie dotyczy Kłodzka)
  • artystycznym
  • kulturowo-językowym
  • humanistycznym z językiem angielskim
  • matematyczno-informatycznym z językiem angielskim
  • biznesowy (nowość)
  • filozoficzny (nowość)

Więcej informacji o ofercie liceum znajduje się w zakładce „Oferta”. Aktualna wysokość czesnego oraz opłaty administracyjnej są dostępne na stronie „Opłaty”.  Do zobaczenia w Edukacji!

Dołącz do nas online:

Możesz też zostawić swoje dane poniżej – skontaktujemy się z Tobą:

Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA (Prywatność, Warunki)

Warunki przyjęcia do szkoły

W szkole obowiązują autorski system rekrutacji oraz określone progi rekrutacyjne. Przy przyjmowaniu do szkoły nie są naliczane punkty za oceny na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Ze względu na duże zainteresowanie naszą ofertą, o przyjęciu do szkoły decyduje także kolejność zgłoszeń.

Etapy rekrutacji:

1. Wypełnienie i dostarczenie podania rekrutacyjnego (online lub w formie papierowej).
    2. Rozmowa z dyrektorem szkoły.
    3. Dostarczenie następujących dokumentów:
      • oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
      • oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ośmioklasisty ewentualne zaświadczenie o dysleksji,
      • dwa zdjęcia,
      • karta zdrowia.

Progi rekrutacyjne:

Do wzięcia udziału w rekrutacji na rok szkolny 2022/23 niezbędne jest spełnienie następujących wymagań rekrutacyjnych:

• Zachowanie za pierwszy semestr lub na koniec roku: min. dobre.
    • Średnia ocen za pierwszy semestr lub na koniec roku: 3,5.
    • Test z języka polskiego (dotyczy obcokrajowców).
    Niespełnienie powyższych warunków wiąże się z brakiem możliwości dołączenia do grona uczniów Liceum Edukacja.