Nasza kadra

Profesjonalna kadra to gwarancja dobrego funkcjonowania każdej placówki. Poznaj naszych nauczycieli, którzy są specjalistami w przekazywaniu wiedzy!

Szymon Wandzel

Dyrektor, nauczyciel WOSu, EdB, religii, etyki, filofozofii, kulturoznawstawa, języka łacińskiego i kultury antycznej, savoir-vivre'u.
Prezes Fundacji Laetare. Optymista, którego pasją jest drugi człowiek. Jego celem jest, by uczeń kończąc szkołę dostał się na wymarzone studia i był dobrym człowiekiem.

Nauczyciel Patryk

Patryk Michalak

Wicedyrektor, Nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, historii i teraźniejszości oraz stosunków międzynarodowych
Magister nauk o polityce i administracji; absolwent bezpieczeństwa narodowego i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuje się m.in. zagadnieniami związanymi z polityką gospodarczą, makroekonomią czy międzynarodową ekonomią polityczną.

Paulina

Sekretarka

Alicja

Pedagog
Ukończyła wyższe studia magisterskie na kierunku pedagogika, specjalizacja: resocjalizacja z terapią specjalistyczną. Aktualnie jest uczestnikiem Studiów Podyplomowych o specjalizacji: Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (Oligofrenopedagogika). Interesuje się aktorstwem oraz podróżami. Prywatnie, jest mamą 3 letniego dziecka.

Alicja

Alicja

Nauczyciel języka angielskiego
Doświadczony lektor, absolwentka filologii angielskiej, wykładowczyni w Wyższej Szkole Zarządzania Edukacja we Wrocławiu. Otwarta i tolerancyjna, nastawiona na dobry kontakt z uczniami - do każdego podchodzi indywidualnie.

Elżbieta

Elżbieta

Nauczyciel matematyki
Jako nauczyciel tego wymagającego przedmiotu, skupia się na tym, by przekazać prostą myśl: jeśli ty się zaangażujesz, matematyka odwdzięczy się hojnie. Jak to królowa. Prywatnie ma kilka dodatkowych zainteresowań. Uwielbia góry, bo z pozoru są, jak matematyka, odległe i nieprzystępne.

Nauczyciel, rektor

Ewa

Nauczyciel doradca zawodowy, rektor WSZ Edukacja
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Wykładowca, nauczyciel, od 1999 roku związana z „Grupą Edukacja” we Wrocławiu. Brała udział w wielu konferencjach krajowych i zagranicznych, na których prezentowała swoje osiągnięcia naukowe, czego efektem były publikacje. Jest osobą otwartą na nowe idee. Stąd ciągła chęć zdobywania wiedzy i poszerzania swoich horyzontów.

Grzegorz

Nauczyciel historii
Jest nauczycielem dyplomowanym z ponad 20-letnim stażem. Ma duże doświadczenie w pracy z młodzieżą, także ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Jego pasją jest historia i muzyka.

Lek. Karol

lek. wet. Karol

Nauczyciel podstaw medycyny weterynaryjnej
Jest absolwentem Weterynarii wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Na codzień pomaga zwierzętom i przekazuje zdobytą wiedzę oraz doświadczenie młodzieży, rozwijając ich zainteresowania medycyną. W wolnych chwilach gra na instrumentach klawiszowych, zwiedza Polskę, pasjonuje się miejską architekturą.

Joanna

Joanna

Nauczyciel geografii
Absolwentka geografii na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie doktorantka na Uniwersytecie Śląskim. Uwielbia poznawać świat - zarówno w teorii, jak i praktyce. Ulubione miejsca - Arktyka, Tybet i góry Izerskie. W wolnych chwilach biega ultramaratony.

Małgorzata

Nauczyciel języka polskiego
Od zawsze nauczycielka języka polskiego. Oaza spokoju i serdeczności. Uczeń nie jest dla niej przeciwnikiem, ale partnerem w zdobywaniu wiedzy. Wychowawca klasy II P. Posiada umiejętnośc szybkiego zjednywania uczniów. Właścicielka dwóch kotów, Edka i Lucka, które nieraz uprzyjemniały lekcje on line.

Marta

Nauczyciel języka polskiego, języka polskiego dla obcokrajowców i wiedzy o kulturze
Absolwentka wrocławskiej filologii polskiej. Uczyła w kilku liceach - ostatnio w XIV LO. Zafascynowana światem szeroko pojętej kultury, wciąż szuka odpowiedzi na ważne pytania, wciąż jest ciekawa świata. Chętnie czyta i podróżuje. Kocha ludzi.

Wojciech

Nauczyciel historii
Potrafi nawiązać i utrzymywać dobry kontakt z młodzieżą, potrafi słuchać, jest cierpliwy i wytrwały, umie dostrzec zmianę w postawie i rozwoju ucznia, jest otwarty na nowości pedagogiczne. Z miłości do Sudetów i Wrocławia został licencjonowanym przewodnikiem.

dr Krzysztof

Nauczyciel historii sztuki, sztuki w praktyce, elementów rysunku architektonicznego
Absolwent Politechniki Wrocławskiej, z wykształcenia architekt i naukowiec, z pasji artysta malarz i rysownik. Miłośnik jazzu pod każdą postacią i sztuki kulinarnej, szczególnie włoskiej i greckiej. Największą radość czerpie, z dzielenia się z innymi, swoją wiedzą i pasjami.

Adam

Nauczyciel wychowania fizycznego
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Oligofrenopedagog, instruktor sportu (badminton), instruktor pierwszej pomocy. Propagator socjomotorycznego podejścia do aktywności fizycznej. Na co dzień współpracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w zakresie gimnastyki i akrobatyki. Pasjonat szeroko pojętej popkultury, z wyjątkową słabością do filmów i seriali.

Jakub

Nauczyciel fizyki i chemii
Absolwent chemii ze specjalizacją w chemii fizycznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuje się wszystkimi aspektami swojej dziedziny, szczególnie jej rolą w przemyśle energetycznym i w zrównoważonym rozwoju. Zawsze chętny do nauki i rozszerzania swoich kompetencji.

Joanna

Nauczyciel języka polskiego i zajęć teatralnych
Krytyk literacki, absolwentka Filologii Polskiej (UWr), badaczka konstruktów społecznych: męskości i kobiecości w kulturze. Osoba o charakterze poszukiwacza – obserwacja i kontekstualność jest nieodłącznym elementem jej codzienności. Szczególnym zainteresowaniem obdarzyła takie obszary, jak : płaszczyzny tożsamości człowieka, etapy wchodzenia w dorosłość (inicjacja) oraz relacje między generacjami. Entuzjastka francuskiej psychologii i filozofii. W wolnych chwilach „uprawia artyzm”: pisze, rysuje, tańczy, śpiewa i rapuje…

Dawid

Nauczyciel języka hiszpańskiego
Absolwent Filologii Hiszpańskiej z uprawnieniami pedagogicznymi na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie. Miłośnik kultury hiszpańskiej i sportu. Badacz historii Krzysztofa Kolumba. Z empatią i uśmiechem na twarzy zaraża miłością do języka hiszpańskiego. Pozwólcie mu się zabrać w podróż pełną fiest i aspektów kulturowych, a na pewno zostaną w waszej pamięci na zawsze 🙂

Klemens

Nauczyciel matematyki
Lubi matematykę i sprawia, że jej nauka dla uczniów staje się łatwa i przyjemna. Interesuje się fotografowaniem przyrody.

Anita

Nauczyciel języka francuskiego i języka angielskiego
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Opolskiego. Ukończyła również podyplomowe studia na kierunku europeistyka. Ustawiczne doskonalenie zawodowe i doświadczenie zdobyte w okresie dwudziestoletniej pracy pedagogicznej pozwala jej uczyć efektywnie, nowocześnie i atrakcyjnie dla uczniów. Interesuje się kulturą antyczną, a także współczesną literaturą i filmem francuskim. Domenę stanowią jednak zainteresowania lingwistyczne.

Jolanta

Nauczyciel matematyki i informatyki
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Mama dwójki dzieci. Miłośniczka dobrego kina, w wolnych chwilach lubi czytać książki kryminalne, słuchać podcasty kryminalne i gotować.

Lesław

Nauczyciel informatyki
Jest informatykiem i nauczycielem akademickim z wykształceniem pedagogicznym. Tworzy i utrzymuje duże serwisy internetowe, ale bardzo lubi się realizować jako szkolny nauczyciel. Pasjonują go również Indie oraz ekologia.

Kamil

Nauczyciel wychowania fizycznego
Jest pasjonatem piłki nożnej w każdej postaci. W wolnej chwili trener, edukator, wychowawca dzieci i młodzieży. Lubi książki biograficzne i historyczne oraz podróże.

Diana

Nauczyciel języka angielskiego
Nauczyciel języka angielskiego. Magister filologii angielskiej z doświadczeniem w nauczaniu dzieci oraz młodzieży. Nauczanie jest jej pasją, stara się podchodzić indywidualnie do uczniów, okazać cierpliwość oraz zaangażowanie w pracy z nimi. W wolnych chwilach lubi słuchać muzyki, śpiewać, oglądać filmy i spędzać czas z bliskimi.

Kamil

Nauczyciel informatyki
Zawodowo interesuje się aplikacją technik sztucznej inteligencji w sektorach biznesowych i medycznych, przetwarzaniem języka naturalnego i analizą przeżycia. W pracy z uczniami za cel stawia sobie praktyczne podejście do informatyki z wykorzystaniem rozwiązań i narzędzi nowej generacji, jednocześnie uczulając na niezwykły wkład metod przetwarzania danych w rozwój nowych technologii i perspektywy zawodowe. Prywatnie miłośnik wycieczek rowerowych, gór i biegania.

Bartłomiej

Nauczyciel biologii
Magister biotechnologii medycznej, absolwent Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu ŚUM, Wydziału Przyrodniczo- Technicznego UO i Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Dyplomowany biolog molekularny, który wciąż szuka odpowiedzi na pytanie o początek życia na Ziemi. Jego celem jest przedstawianie biologii w sposób syntetyczny, jako wyniku reakcji chemicznych i zjawisk fizycznych. Na co dzień osoba otwarta i pomocna, nastawiona na zrozumienie potrzeb drugiego człowieka.

Agnieszka

Nauczyciel biologii
Magister biotechnologii, dyplomowany biolog, absolwentka Wydziału Przyrodniczo-Technicznego UO Katedra Biotechnologii i Biologii Molekularnej, absolwentka Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wydziału Nauk Społecznych PWSZ. Egzaminator OKE, wykładowca przedmiotów anatomiczno-dermatologicznych. Stawia na innowacyjne metody nauczania oraz ciągły rozwój. Z pasji do nauk biologiczno-chemicznych prowadzi własne badania.

Kadra - Aneta

Aneta

Nauczyciel języka niemieckiego
Pełna energii, zaangażowania i uśmiechu. Skutecznie podąża za uczniem, by w sposób kreatywny i oryginalny przekazać mu swoją wiedzę. Zachęca młodzież do nauki i udowadnia, że język niemiecki nie musi być nudny.

Juliusz

Nauczyciel emisji głosu z elementami retoryki, gry na skrzypcach i pianinie, opiekun szkolnego zespołu muzycznego

dr Małgorzata

Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości

prof. dr hab. inż. Ireneusz

Nauczyciel fizyki